O mě

Vidět, jak se lidské životy mění ke spokojenosti a štěstí, být součástí procesu změny a růstu všech, kteří se rozhodnou vykročit na cestu poznání sebe sama, je krásný pocit a dar zároveň. Pomáhat lidem růst, mít se rád , objevovat svoje tělo, svoje potřeby, vidět jak se rozzáří při prvních krocích úspěchu hřeje u srdce a nabíjí zároveň.

Před více než 15 lety jsem se zamilovala do klidu, do pocitu vlastní sebehodnoty , který mi do života vnesla jóga.


Fascinovala mě její teorie, filozofie a praxe zároveň.

Díky svým osobním vztahům a příběhům jsem se rozhodla ke studiu psychologie. Zajímalo mě, jak a na jakém základě funguje lidský mozek a lidé celkově . Postupně jsem objevovala   širší souvislosti a musela si přiznat známý fakt, že abychom se v životě cítili opravdu  dobře,  potřebujeme pravidelný pohyb, kvalitní potraviny a hlavně  znát své tělo včetně jeho individuálních potřeb. To prostě neobejdeme.

Se studiem v oblasti výživy  jsem propojila studium potravinových intolerancí, studium  ayurvédy , přerušovaného půstu, adrenální únavy těla.


Současně mě stále oslovuje věda a její poznání těla v oblasti lékařských a vědeckých studií.


Skrze poznání toho, které potraviny vám škodí a které vám naopak dělají dobře, skrze poznání vás samotných, vašich individuálních potřeb, můžeme společně zahájit hojení těla. Postupně jej vracet do rovnováhy tak, aby mělo plnohodnotnou výživu, kterou potřebuje, aby mělo dostatek síly a vitality na povinnosti a radosti běžného každodenního života a již nikdy nestrádalo.

Aby bylo zkrátka vyživené a spokojené a bavil vás každý den.

Co myslíte? Pustíme se do toho spolu?

Příběh Dominika

Jmenuji se Dominik a v době, kdy naše země žila v hlubokém lockdownu, jsem se přestěhoval do Pardubic. Za sebou jsem nechal všechno. Svoji minulost, svůj nelehký život, svoje trápení.
 

Objevil jsem se ve městě, kde jsem nikoho neznal, byl jsem v něm najednou zcela sám. Na cestu do Pardubic jsem si ale vzal svoji zákeřnou nemoc, jež byla pro mne výzvou, abych se svým minulým způsobem života skončil, pohřbil ho.

 

Při večerních toulkách městem, jsem jednou objevil plakát na výuku jógy. Jóga mě vždy přitahovala, ale v ,,minulém,, životě jsem si na ni bohužel nikdy nenašel čas. Plakát jsem si vyfotil. Po několika týdenním váhání jsem zavolal na uvedené telefonní číslo a tím poprvé Alenu oslovil. Ano, všude byl tvrdý lockdown, ulice byly prázdné, bez života, bez lidí.


S Alenou však bylo nutné se vzájemně nejdříve poznat. Ale jak, když vše bylo zavřené?  Možností byly jen stále otevřené prodejny s potravinami a benzinové pumpy. Domluvili jsme se tedy na setkání u benzinky, ale i odtud nás vyhnali. Pršelo, byla zima a nedalo si sednout ani nikde venku na lavičku. Nezbývalo nic jiného, než Aleně nabídnout, že ji svůj záměr a plán ohledně jógy sdělím v autě. Dodnes si pamatuji, jak byla nedůvěřivá a posadila si ona mne do svého auta. Zde jsem se jí svěřil se svým životním příběhem.

Slovo dalo slovo a naše spolupráce započala. Nejdříve to byla jen a jen jóga, ale každý měsíc se spolupráce rozšiřovala do dalších oblastí. Samozřejmě ze začátku i do těch praktických, kde a jaký je v Pardubicích obchod, až po diskuse o všech aspektech života.
 

Spolupráce se rozšířila o výživové poradenství, započali jsme rozhovory o filosofii, zdraví, psychologii a mezilidských vztazích. Důležitý faktor, proč jsem si spolupráce s Alenou tolik vážil a stále vážím je, že v oblastech, kde její znalosti ještě nedosahovali úrovně kouče, byla její velká energie, která mi byla stále nápomocná. Tak mě například seznámila i s odborníky, jež se též stali mými pomocníky v mém, v té době, těžkém životním příběhu.

Dnes, s odstupem času, si více a více uvědomuji, co v té době Alenka pro mě znamenala, jak mi pomáhala v mnoha oblastech života a byla mou opravdovou rádkyní a pomocnicí. Vše začalo jógou a pokračovalo v širokém záběru. Naše spolupráce stále pokračuje, i když ne v takové frekvenci jako v období, kdy jsem se rozhodl přeskládat svůj život. V návaznosti na to se stal malý zázrak, do života se mi vrátilo zdraví a láska.

 

Spolupráci s Alenou všem z celého srdce jen a jen doporučuji a Alence tímto děkuji za veškerou podporu a pomoc!