Jóga – Pardubice

Kreativní vinyasa flow jóga

Lekce jógy je v úterý 18:00 – 19:00 

Lekce vinyasového typu na kterých propojujeme pohyb s dechem a dech s pohybem, vytváříme plynulé přechody mezi pozicemi, které mohou být vnímány jako příprava vlastního přístupu k životu mimo podložku. 

Tím, že je vinyasa flow hravá, nabízí se možnost, nedržet se striktně ,,zajeté,, sestavy, ale vnímat tělo a pozice střídat tak, abychom cvičení dali lehkost a přirozenost.

Pro rezervaci mě prosím kontaktujte.

Jóga probíhá v Aquacentru Pardubice.

Hatha jóga

Lekce propojující ásanu, jednoduché krije, základy pranajámy, relaxace a vstup do meditace. Lekce probíhá v klidnějším tempu s prostorem pro vysvětlení základních principů jógy.

 

Tyto lekce si lze objednat pouze jako soukromé hodiny

Jin jóga - praxe tiché síly

Praxe jin yogy má své kořeny ve starověké józe a  taoismu a oslovuje především jinové části těla. T.j. kosti a pojivovou tkáň v oblasti od kolen vzhůru a od pasu dolů. Na rozdíl od svalů, které jsou jangové povahy a mají rády pohyb, pojivovou tkáň oslovíme spíše tichým a klidným přijetím. Všechny pozice jin jógy provádíme na podlaze a setrváváme v nich poměrně dlouhou dobu, obvykle kolem tří minut. Jakmile zaujmeme bezpečnou a vyváženou pozici, můžeme uvolnit svaly s níž daná pozice pracuje a jemně a nenásilně tak podpořit přítok energie a výživy do pojivové tkáně. Jin yoga nemá nahradit jangové formy yogy či jiného cvičení, spíše je doplňuje a pomáhá vnášet do našeho života vyváženost a harmonii.

Co mi jin jóga přinese ?

Jin jóga napomáhá vyvážení jinových a jangových aspektů v těle. Zesiluje tok energie především v šesti meridiánech procházejících oblastí pánve a boků.

  • Udržuje pojivovou tkáň zdravou.
  • Pomáhá rozvíjet soustředěnou meditační praxi
  • Učí nás sebepřijetí, laskavosti, umění se uvolnit,  vzdát se působení gravitace.

Tyto lekce si lze objednat pouze jako soukromé hodiny

Meditace

Co je to meditace a jak funguje?

Meditace je vlastně neaktivním stavem plného vědomí, v němž naše myšlenky a jednání nehrají žádnou roli. Díky tomu, že přináší hluboké uvolnění, je meditace úžasnou terapií pro všechny, kteří mají hektický život.

Pomáhá nejen zvládat stres, ale i zmírnit bolest.
Meditace rozpouští napětí tím, že uvolňuje a ztišuje mysl, která následně uvolní celé tělo. Pulz a dýchání jsou velmi zpomalené, spotřeba kyslíku v těle se snižuje a jsou také ovlivněny hladiny hormonů v organismu.

Kromě toho se objevují i výrazné psychické změny. Napětí, nervozita, úzkosti a agrese se v tomto stavu podstatně oslabují, celkově se zlepšuje sebevědomí, celková energie a chuť do života.

Pokud organismus uvolňujeme pravidelně, zvyšujeme tak práh dráždivosti pro vyvolání stresové reakce. To znamená, že nás pak hned tak něco nerozhodí, jsme odolnější vůči stresu. Právě díky svému hlubokému  relaxačnímu působení  je proto meditace dokonalým
protijedem proti našemu komplikovanému stresujícímu způsobu života.

 

Tyto lekce si lze objednat pouze jako soukromé hodiny

Jóga proti stresu

Lekce jógy je v úterý 19:00 – 20:00 

V dnešní době plné tlaku ze všech stran, tlaku na výkon, tlaku na to co se ,,má,,a ,,nemá,,, stresu kvůli financím, dětem, partnerům, nedostatku volného času, touze být ,,in ,, a ,,cool,,, strachu co si o mě kdo pomyslí, když budu ,,takový,, a ,,taková,, a tak dále.

To je jen malý výčet z mnoha věcí, situací, které nás mohou stresovat, přinášet úzkost, zklamání, frustraci. Na lekcích jógy proti stresu se přes dechové techniky, mudry, meditace, cviky vedoucí k přenesení pozornosti a vnímavosti ke svému tělu a  smyslům, naučíme svému tělu porozumět. Pokusíme se naučit vnímat stres nejenom jako špatný a nežádoucí faktor, ale jako výzvu. Výzvu, naučit se s ním pracovat, porozumět mu. Cílem lekce jógy proti stresu je odcházet z hodiny uvolněný, zrelaxovaný a možná s jiným pohledem na stres, než se na první pohled může zdát.


Pro rezervaci mě prosím kontaktujte

Jóga probíhá v Aquacentru Pardubice.

Jóga proti stresu je vhodná pro začátečníky.

Doporučení od Natálky

Jóga s Alčou byla moje úplně první jóga. Jsem moc vděčná, že to byla zrovna Alča a její přístup k józe, kdo započal moji cestu. Nejvíc si vážím toho, že na lekcích Alči jde o jógu, kde se nezapomíná na filozofii jógy. Na jejích hodinách jsemse mohla fyzicky zlepšovat, ale u duševně růst.Moc děkuji za vše.

Doporučení od Martiny

„Na jógu chodím k Alče už přes 3 roky. Skvěle se dokáže nacítit na naši aktuální náladu a přizpůsobit tomu celou hodinu. Baví mě, jak dokáže klasickou jógu oživit o další prvky a využít svůj cit pro pohyb a hudbu. Ten potvrzuje i v hodinách PortDeBras, kdy v nás probouzí ladnost a ženskost. Když odcházím z jejích hodin, mám pocit, že zvládnu cokoliv!“ Děkuji ♥

Ceník skupinových lekcí

Skupinové lekce probíhají v Aquacentru Pardubice

Jiráskova 2664, Pardubice, tělocvična 3.patro

Úterý 18.00 -19.00

Kreativní vinyasa flow joga

Předplatné na období 9.1.2024 – 9.4. 2024 je 2600 kč

Platba v hotovosti nebo na č.ú. 3050767123/0800 do 8.1.2024

Doklad o zaplacení lze použít k žádosti v rámci příspěvků na pohybovou aktivitu od zdravotních pojišťoven.

 

* Na tuto hodinu je možný po dohodě jednorázový vstup v ceně 250 Kč.

Úterý 19.00 – 20.00

Jóga proti stresu (KURZ)

Předplatné na období 9.1.2024 – 9.4. 2024 je 2600 kč

Platba v hotovosti nebo na č.ú. 3050767123/0800 do 8.1.2024

Doklad o zaplacení lze použít k žádosti v rámci příspěvků na pohybovou aktivitu od zdravotních pojišťoven.

 

* Na tuto hodinu je možný po dohodě jednorázový vstup v ceně 250 Kč.

Čtvrtek 19.00 – 20.00

Cvičení pro vytouženou postavu

Předplatné na období 11.1. 2024 – 11.4. 2024 je 2600 kč

Platba v hotovosti nebo na č.ú. 3050767123/0800 do 10.1.2024

Doklad o zaplacení lze použít k žádosti v rámci příspěvků na pohybovou aktivitu od zdravotních pojišťoven.

 

* Na tuto hodinu je možný po dohodě jednorázový vstup v ceně 250 Kč.

Hodina na zkoušku

Pokud si nejste jisté, jaká hodina by pro vás byla vhodná a chcete si udělat jednorázovou zkušební hodinu před zakoupením předplatného je to možné . Cena za tuto jednorázovou lekci je 250 Kč.

Ceník soukromých lekcí

soukromé hodiny probíhají ve 3D studiu

Komenského 374, Pardubice

Po – Pá 

Ceny soukromých hodin

60 minut …………..1000 kč

90 minut…………… 1500 kč