Jak to vidím já?

Myslím, že cesta ke spokojenému tělu je celostním přístupem na celý život. Jsem upřímný člověk a nebudu vám lhát, když řeknu, že minimálně ze začátku je to dřina.Je spousta návodů jak na to. Začít je ale praktikovat, vydržet a nevzdávat se, nestěžovat si, když něco nepůjde lehce, nehledat viníky nezdarů v okolí, ale v sobě chce velkou odvahu.

 

Stejně tak mít otevřenou mysl a nebát se zkoušet věci, o kterých jste si mysleli , že nejsou nic pro vás. Pocit , když jste spokojení a cítíte se dobře se začne postupně odrážet na celém vašem životě. Budete si víc věřit, zvedne se vám sebevědomí , zlepší se vám vztahy a hlavně budete mít dost energie a chuti na to, co vás baví. Tak už na nic nečekejte a začněte o sebe pečovat ve všech směrech. Zkrátka buďte sami sobě tím nejlepším přítelem.

Chci zhubnout

Přání mnoha žen i mužů.

Zhubnout a přitom si zachovat zdraví, není o tom nejíst.

Co je za mě důležité?

  • Mít pozitivní přístup k životu.
  • Mít zajištěný kvalitní spánek.
  • Cvičit v rámci svých možností, ale určitě se hýbat každý den.
  • Mít kalorický deficit.
  • Pochopit, že alkohol a sladké je brzda v hubnutí. Toto se lidé snaží dost často ignorovat a obcházet.
  • Mít dostatečný příjem bílkovin, vitamínů, minerálů.
  • Naučit se pít kvalitní čistou vodu, ale i obohacenou o elektrolyty.
  • Nestresovat se, zkrátka nezvyšovat si kortizol v těle.
  • Naučit se vědomě odpočívat ať už v meditaci nebo v tom co vás baví, co vám přináší radost.

Toto je jenom malý výčet základních věcí, které je potřeba dodržovat, pokud chcete zhubnout.

 

Ve svojí praxi se setkávám s tím, že lidé věří v existenci univerzálního jídelníčku pro každého. Mnohdy si ho zaplatí jeden člen rodiny a pak kopíruje celá rodina , případně kamarádi, kamarádky.

 

Takový jídelníček ale neexistuje. Proč ne?

 

Protože kdyby ano, jsme už dávno všichni zdraví a štíhlí.

 

Každý máme jiný režim dne, jiné nutriční potřeby, jinou míru stresu. Někdo má sedavé zaměstnání, někdo se od rána do večera nezastaví.

 

Někdo je skřivan a někdo sova. Ano i tato skutečnost ovlivňuje náš biorytmus a také to kdy máme hlad a v kolik hodin je pro nás nejlepší začít a končit s jídlem během dne.

 

Kdo z vás ví, jaké hodnoty cholesterolu má, jestli například netrpí onemocněním štítné žlázy, zdali vaše zažívací či kožní problémy nejsou způsobeny potravinovou či histaminovou intolerancí?

 

Nastavit vhodný jídelníček je individuální záležitost s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu člověka, k jeho možnostem jídelníček dodržovat, neboť například práce na směny už může být problém.

 

Tedy, pokud chcete zdravě hubnout, cítit se u toho dobře, nemít jo-jo efekt a máte chuť na sobě pracovat , jste na těch správných webových stránkách 😊