Balíček Zdraví ledvin a nadledvin

Cítíte se unavení a vyčerpaní?

Zažíváte často stresové situace, a nebo jste v nich od rána do večera? Stres se velice často podepisuje na zdraví ledvin a nadledvin.

Se zdravím nadledvin je často spojován termín

 

,,Adrenální únava, neboli syndrom vyhoření,,.

 

Pojďme se podívat, co vše je dobré v rámci balíčku Zdraví ledvin a nadledvin zkontrolovat a následně zjistit o svém zdraví.

Z rozboru zjistíte stav a funkci vašich ledvin (Urea, kreatinin, kyselina močová, Cystatin C, eGFR), hladiny minerálů v séru i v moči ukazující vztah k acidobazické rovnováze a k ovlivnění metabolických pochodů.

Zjistíte, jestli nejste ohroženi cukrovkou neboť stres, ať už je jeho příčinou cokoliv, je navíc sám faktorem zvýšení hladiny glukózy v krvi. Mnohdy ke stresu stačí běžné stresory v podobě termínů v práci nebo konfliktů
v rodině – a vysoká míra diabetického distresu je na světě.

 

Zjistíte, jak jste na tom s kortizolem (kortizol je stresový hormon, který váš organismus produkuje ve stresové situaci a který plní celou řadu funkcí. Kortizol nás ve skutečnosti pomáhá udržovat naživu udržováním homeostázy (rovnováhy) našeho těla. Pomáhá regulovat hladinu krevního tlaku, metabolickou aktivitu, reakce imunitního systému, krevní tlak, záněty, srdeční funkce, funkci cév a činnost centrálního nervového systému.

Pokud je jeho hladina vysoká přispívá tato skutečnost k nemožnosti lehce zhubnout a tím k obezitě.

Součástí rozboru je krevní obraz a diferenciální rozpočet leukocytů a sedimentace, jejíž zvýšené hodnoty taktéž ovlivňuje zánět. Dále základní vyšetření moče poměr albumin/kreatinin v moči je důležitým markerem
poukazujícím na generalizovanou cévní hyperpermeabilitu. Přetrvávající přítomnost albuminu v moči označovaná jako mikroalbuminurie je projevem generalizovaných patologických procesů, které poškozují cévní systém
a signalizují rozvoj onemocnění, jako jsou cukrovka I. II. typuhypertenze (vysoký krevní tlak) a kardiovaskulární onemocnění.

Vybraná vyšetření:

Glukóza, Urea, kreatinin, kyselina močová, Cystatin C,
eGFR, Na, K, Cl, Ca, P, Mg, CRP, Kortizol, KO, FW, 

Moč chemicky a sediment, ACR, Na, K, Mg, Ca,

Cena balíčku: 1 995 Kč

Objednávky a více informací na tel.: +420 607 110 847