Meditace letního rána a večera

Co je pro nás meditace? Co pro každého z nás toto slovo

konkrétně znamená?

 

Meditace může mít mnoho podob. Pokud nebudeme mít na mysli meditaci, kterou známe z lekcí jógy a oblasti spirituality, může být meditací stav, kdy „jenom“ jsme a v tomto stavu zažíváme krásný pocit naplnění. Pod tímto stavem se může skrývat cokoliv, co nás baví, u čeho se dostáváme do flow.

Proč třeba nevyužít běžné letní ráno pro krásnou meditaci? A zrovna tak letní večer. Udělat z něho nevšední ráno a nevšední večer.

 

Když nás probouzí východ slunce a vyloženě tahá z postele do letního dne, pojďme toho využít. Z meditace se pak může stát každodenní rituál. Udělejte si čas pro sebe, v klidu si nachystejte čaj, vodu, snídani. Připravte krabičky do práce či na cesty sobě, manželovi, dětem. Pokud máte výhled

z okna do zeleně, zastavte se a pozorujte ráno, přírodu. Projděte se v klidu po zahradě, vyvenčete svého mazlíčka, zacvičte si, dejte si sprchu anebo běžte pěšky do práce. I to může být meditace.

Pokud to děláte s láskou, chutí a radostí. Udělejte si zkrátka na sebe čas. Nenechte se strhnout hektickým ránem nestíhání. V klidu si sednout a jen tak pít čaj. Položte si otázku, co dnes můžu

udělat pro to, aby byl můj den úspěšný a radostný? Komu můžu pomoci? Čím dnes udělám

radost sobě i někomu jinému? To, jaké naše ráno bude, takový by mohl být celý náš den.

Jaké budeme mít ráno, takový den můžeme očekávat.

 

Ano, bude to chtít možná vstát dřív a možná jít dříve spát. Možná si budete muset připravit večer věci na druhý den. Možná máte doma děti, svůj protějšek a možná vstáváte všichni ve stejný čas.

Přivstaňte si anebo využijte cestu do práce, jděte aspoň kousek té cesty pěšky, v klidu, vnímejte.

Staňte se pozorovatelem.

 

A pokud vás napadá nějaké ale, to nepůjde, nevím, možná… mnohdy to je jenom výmluva, abychom nemuseli něco měnit. Mnohdy stačí jenom chtít. Ano, opravdu tak jednoduché to může být. Chtít.

 

Meditujte, mějte svoje rituály, myslete na sebe, zkrátka udělejte si na sebe čas.

A uvidíte, jak se začne váš život pomalu měnit.